top of page

Atėjusi supratau, kad čia yra mano vieta!

Updated: Jun 17, 2020

Su sportu visada turėjau įdomų santykį. Tiksliau, jo visai neturėjau: kūno kultūra man buvo prakaitas ir neteikė jokio malonumo. Atsimenu, buvau tas vaikas, kuris į kūno kultūros pamokas arba ateidavo kaip stovi - su džinsais, arba jose visai nesirodydavo. Po to atėjo laikas, kai sportas tapo priemone save bausti už kiekvieną suvalgytą kąsnį ir papildomą kilogramą. Logiška, kad tai, ko nemėgsti labiausiai, tampa įrankiu save nubausti. Juolab, kad būtent valandas praleistas sporto klube ir perdėtą „dietą“ galėjau sukontroliuoti. Kita vertus, maniau, kad pratimus tereikia kartoti tol, kol pagaliau juos pamėgsiu... Viskas baigėsi ne ištreniruotu six pack‘u, bet išsekimu dėl tokios nenormalios „dietos“ ir valandų be poilsio sporto klube. Dabar galvoju, kad ten galėjau pasirodyti nebent esanti liūdniausio veido savininke, o ne sporto entuziaste.

KAIP SUGALVOJAI ATEITI?


Magistro baigiamųjų darbų rašymo periodu pasitaikė proga pasibėdavoti kursiokei, kuri ir pasiūlė išbandyti kikbokso treniruotes. Sakė, kad atėjusi ne tik „pasportuosiu taip, kad skaudės raumenis, kuriuos nežinojau apskritai turinti“, bet ir išvaikysiu neigiamas emocijas ir, neabejotinai, užmiršiu apie sporto klube patirtą „žalą“. Be to, kur kas anksčiau buvau girdėjusi, kad Fitboksas.lt ne tik kikboksas, bet ir bendruomenė. Dar magistrantūros pradžioje, kilus pirmosioms mintims apie kikboksą, ši studija bene labiausiai sugundė, tik dėl laiko stokos ir baimės peržengti savo komforto zonos ribas taip ir neišdrįsau savęs išbandyti. O šį kartą užsispyriau, kad turiu pabandyti! Nors, aišku, į pirmą treniruotę ėjau kaip į Tinder date, kur nežinai, ko gali tikėtis, atėjusi supratau, kad čia yra mano vieta!

AR ATSIMENI SAVO PIRMĄ TRENIRUOTĘ? KOKS JAUSMAS DĖTIS PIRŠTINES?


Kaip ir sakiau, ėjimas į pirmą treniruotę buvo bauginantis, kaip žalioji mylia ar paskutiniai žingsniai link giljotinos, nes galvojau „va, dabar tai tikrai bus sporto karjeros pabaiga“. Bet buvo visiškai priešingai, nes studijoje visi pasitiko su šypsenomis ir labai globojo, todėl pirmosios treniruotės prisiminimai tik patys šilčiausi.

Nors